MOB Xiaomi Redmi 8 3/32 Sapphire Blue

Распродадено MOB Xiaomi Redmi 8 3/32 Sapphire Blue
Основни карактеристики
Величина заслона6.22
Тип заслонаProtection Corning Gorilla Glass 5
Резолуција 
ПроцесорOcta Core
Фреквенција [ГХз]1,95
Капацитет [ГБ] 
РАМ3
Тип ОСAndroid
Мрежа4G (LTE)
СИМDual
Димензии и маса
Димензије [мм] 
Тежина [г]0
Останати карактеристики
Камера стражњ12
Камера предњ8
Блуетоотх4.2
Маkc. проширивост СД картица 
Гаранција [год]2
Дополнителна опрема
Садржај пакирањ 
Остало 
Омни код 
Енергија и потрошувачка
Батерија [мАх]5000

Напиши коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да можете да напишете коментар
  • Прегледи: 819
  • Бренд: Xiaomi
  • Шифра: M02471138
  • Залиха: Распродадено
  • 8,770ден.

Тагови: MOB Xiaomi Redmi 8 3/32 Sapphire Blue